Yazılı sohbet

Slm arkadaşlar sizlere yazılı sohbet sistemi hakkında bilgi vereceğim. Yazılı sohbet sistemi derken aklımıza ilk gelen söyleşi sunuculardan biri olan IRC söyleşi kanallarıdır.

IRC söyleşi ne anlamına gelir?

Irc demek, İnternet Realy Chat ( İnternet aktarmalı sohbet ) anlamına gelir. İnternet yardımı ile söyleşi yazılımlarının birleşmesinden meydana çıkarak oluşan bir arkadaşlık sitesi sistemidir. Bu tür sohbet sistemleri genelde yazılı söyleşi olarak geçmektedir. Bunlara sonradan eklenen görüntülü söyleşi ve sesli sohbetlerde vardır. Görüntülü sohbetlerde ise genel söyleşi odalarında görüntülü söyleşi yapılamaz. Sadece özel birebir görüşmelerde görüntülü söyleşi kullanma şansınız vardır. Sesli sohbetlerde ise yazılımsal yani teknik kısmı sesli olarak tasarlandığı için hem özel bununla birlikte genel odalarda sesli konuşma imkanınız bulunmaktadır.

Yazılı sohbet sistemi 1993’den bu yana günümüze kadar devam eden ve hala sunucumuzda aktif olan bir sistemdir. Bu tarz şeylerin yanı sıra Mobil sohbet ve mirc söyleşi programları da eklenmiştir. Tamamen ücretsiz olan bu mirc söyleşi programını internet sitemizden temin ederek bilgisayarınıza kurabilme ihtimaliniz vardır. Mirc sohbet, yazılı sohbetlerde en çok kullanılan program olarak geçmektedir. Bu sayede yazılı söyleşi sitelerinin adresini kaybetmeden bilgisayar açıldıktan sonrasında hemen kullanabileceğiniz ve sürekli aynı sunucuya girebildiğiniz programdan bahsetmekteyim. Program indirmeden de kolaylıkla web site adresinden yola çıkarak Web adresinden giriş sağlanmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun rahat ve emin bir halde yazılı sohbetlere katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kamu Sohbet Odaları başlıklı makalemizde kamu chat odaları, kamu sohbet ve mobil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*