Periscope Görüntülü sohbet ne demek?

Selam arkadaşlar bugün de sizlere Periscope görüntülü söyleşi hakkında data vereceğim. Günümüzde telefonların yaşamımızdaki yerini ve akıllı telefonlarda kullanılan uygulamaların ne kadar fazla bulunduğunu biliyoruz.

Biroldukça Android telefonlarda 10’larca uygulama mevcut, özellikle söyleşi programları daha doğrusu insanoğluı bir araya getiren programlar daha çok popüler olmaya başlıyor. Bunlardan önde gelen Periscope sohbet uygulaması telefondan bağlanan kullanıcıların İnternet yardımı ile aynı anda görüntülü sohbet imkanı sunan bir uygulamadır.

Periscope görüntülü söyleşi uygulaması

Periscope sohbet uygulamasının öncelikle çalışma sisteminden birazcık bahsetmek isterim. Periscope uygulaması, anlık video çekme şu demek oluyor ki bir nevi webcam kamerası gibi sizin kanalınızda bulunan kişilerin sizi görmesine yarayan ve böylelikle sizinde sohbet etme olanağına sahip olmanızı elde eden bir söyleşi uygulamasıdır. Hangi bireyin odasına giriş yapmış olursanız giriş icra ettiğinız bireyin anlık videosunu izleyerek o kişiyle ve orada bulunan bütün kişilerle sohbet etme olanağına sahip olabilirsiniz. Hepimiz Türklerin bu mevzuda da daha ergonomik zekalar ürettiği aşikardır. Örnek vermek gerekirse size başıma gelen bir anıyı paylaşayım.

Benim kuzenimin bu programda odaları gezerken, bir kadın arkadaşımızın Periscope uygulaması sayesinde kendi odasında bulunan kişilere canlı yiyecek tarifi ve yiyecek yaparken canlı olarak paylaşan bir dostumızı örnek vermek isterim. Kısaca bu konu daha çoğaltılarak paylaşılabilir. örneğin bir canlı eğitim videosu yada canlı maç izletebiliriz. Doğal olarak bu tamamen size özgü bir şey olduğundan istediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Periscope görüntülü sohbet uygulamasını hem GooglePlay store hemde App Storeden yetişme olanağına sahipsiniz. Değişen teknolojinin ne kadar ileri seviyede bulunduğunu bu tür uygulamalardan görebiliriz. Bugün dünyadaki bir çok insanın kullandığı whatsapp tüm kullananların kullandığı en popüler uygulamadan bir tanesidir. Periscope görüntülü sohbet uygulaması da ilerleyen zamanlarda eminim bütün dünyanın gözdesi haline gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Yazılı sohbet başlıklı makalemizde görüntülü sohbet, sesli sohbet ve yazılı chat hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*