MobiL Muhabbet

Mobil muhabbet Aşk süre ve mekan tanımaz. Onu ben de biliyorum. Biliyorum da sanalda aşk birazcık karışık bir durum gibime geliyor. Biz bir canlıyı mı seviyoruz yoksa onun yazdıklarını mı? Yalnızlıklarımızı oyunlarla sohbetlerle yamamaya iyileştirmeye çalışırken ; bize ekrandan ulaşan sözcükleri yazan bir robot olsaydı eğer , ona da mı aşık olacaktık bu durumda?Bazılarına nazaran sanal aşk diye bir şey yoktur. ‘’Bir insan iyi mi olur da hiç görmediği , dokunamadığı , teninin sıcaklığını hissetmediği birine aşık olabilir ?’’ derler. Bazılarıysa ; ‘’Sanal aşk aslolan aşktır çünkü karşınızdakinin fiziğine değil; duygularına , düşüncelerine hatta fikirlerine aşık olmuş olursunuz ‘’ diyerek sanal aşkı sonuna kadar desteklerler..

Sanal mı mesnetsiz mı olduğunu bilmediğimiz; profilindeki resmin bile ona ilişkin olup olmadığından emin olamadığımız, adını şanını, hatta gerçekte yaşadığı şehrin hangisi olduğunu bile bilmediğimiz birine duyulan yakınlığın adı aşk( sanal aşk) olabilir mi sizce? Veya gözler buluşmadan, eller birbirine dokunmadan yalnızca yüreklerle bir aşkı paylaşmak mümkün müdür acaba?

Hayal içinde yahut sanal bir alemde ; gerçeklik yaşamış olduğumızı sanırken ; insan olmanın verdiği karşı konulmaz duygusallıkla, klavyeden göz bebeklerimize yansıyan bir sözcükle allak bullak olmamızı engelleyemezken , ekranın ötesindeki ferdin bizlere sadece bir nick kadar yakın oldugunu anımsamak hala mı aklımızı başımıza devşirmemize yaramıyacaktır? Ne dersiniz? Silkinip kendimize gelme vakti değilmidir ozaman da?

Düzgüsel hayatta bile , başlamış olan ilişkilerimizi sürdürebilmek güvenmek ve sahiplenmek onca zorken ; sanaldaki sohbetlerin , dostlıkların( dostlukların demiyorum farkındaysanız..Arkadaş olmak yürek ister, emek ister çünkü…) aşka dönüştüğünü düşünmek hayal aleminde yaşamak değil de nedir acaba?

Belki rağmenızdakinin doğru fert olduğunu düşünürsünüz, abartılı bulunduğunu sanmıyorum belki onla sabahlarsınız da , hatta yaşamadım, tatmadım dediğiniz duyguları onunla tattığınızı sanırsınız çoğu zaman.Senelerdir örtbas etmeye çalışmış olduğunız tepkilerinizin uyandığına şahit olmuş olursunuz birlikteyken . Hal böyleyken gene de aklınızın bir köşesinde beyninizi bir kurt misali kemiren bir şeyler olduğununun farkındasınız biliyorum!Değbilimsel? Yanılıyormuyum?

Çok iyi bildiğinize inanırım. Biroldukça insanoğlunun ayni kaygıları yaşamış olduğunı da tahmin edebiliyorum.Kendinize (kendimize ) itiraf etmesek de her şeyin farkındayız aslına bakarsak. Aşık olduğumuzu sandığımız ferdin istediği anda meçhullere karışıp izini kaybettirebileceğini çok iyi biliriz. İsterse eğer ona asla ulaşamayacağımızı da biliyoruz. Bir ihtimal yanıbaşımızda, belki yan masada, olmadı rakip olarak masamızda yada ortak olarak karşımızda oynarken hatta bizle sohbet ederken aslen onun aşık olduğumuzu sandığımız fert bulunduğunu asla bilemeyeceğimizi de biliyoruz. Bizlere bir nick kadar yakın veya bir nick kadar uzak olabileceği gerçeğini de kabullenmişken , bir kalemde bizi silebileceğini bile bile onla yatıp onla kalkmanın manası nedir sizce?Saçmaladığımızı bile bile ;sanalda oyun oynayıp söyleşi etmek varken aşık olduğumuzu sandığımız kişiyi beklerken tüketilen ömre yazık değilmi? Mobil muhabbet, muhabbet, muhabbet odaları,muhabbet siteleri,mobil sohbet,söyleşi,mobil chat,yapmak için canlı radyo dinleyip istek yapmak için,oyun kanallarında oyun oynamak için, sizleri Www.Olips.Org adresimize bekliyoruz.Hoş sohbetler diliyoruz.

Mobil muhabbet,mobil muhabbet odası,şehir muhabbet,mobil söyleşi,mobil sohbet odası,mobil söyleşi sitesi,mobil chat,mobil chat odası,mobil chat sitesi,mobil şehir sohbet,mobil şehir chat,söyleşi odaları,sohbet siteleri,şehir,sohbet,chat,muhabbet

Bir önceki yazımız olan Ankara Sohbet başlıklı makalemizde ankara chat, ankara chat odaları ve ankara chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*