Ankara Sohbet

Ankara, Birinci Dünya Savaşı sonrası Atatürk liderliğindeki ulusal direnişte belirgin bir konum üstlenmiş ve Ulusal Kurtuluş Savaşı ile Türk yurdunun yabancı işgalinden kurtarılmasıyla 13 Ekim 1923′de yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti duyuru edilmiştir.

Ankara’nın en belirgin noktasında yer edinen yapı, yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk için yapmış oldurılan ihtişamlı Anıtkabir’dir. 1953 senesinde tamamlanan bu antik ve çağdaş mimari sentezi yapı Türk mimarisinin gücünü ve zarafetini kanıtlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin Başkenti Ankara, Orta Anadolu’nun merkezi bir noktasında kurulmuştur. Bu merkezi konumu itibariyle tarih süresince özellikle Selçuklular ve Osmanlılar devrinde, Ankara keçilerinin tüylerinden meydana getirilen sof kumaşlarının yurt dışına satılması Ankara’yı kervansarayların güzergahı ve bir ticaret merkezi haline getirmiştir.

Şehrin en eski bölümleri süreı Kaleyi çevrelemektedir. Duvarlar içinde 12. Yüzyıla ilişkin Alaaddin Cami her ne kadar Osmanlılar tarafından elden geçirilmişse de hala Selçuklu ahşap işçiliği ve sanatının güzel örneklerini sergiler. Bir çok sayıda ilginç eski Türk evi restore edilmiş ve sanat galerileri yada geleneksel Türk mutfağından örneklerin sergilendiği lokantalar olarak yeniden hayat bulmuştur.

Hisar Kapısı’nın civarlarında güzel bir halde restore edilmiş olan Bedestendeki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Paleolitik, Neolitik dönemlere ve Hatti, Hitit, Frigya, Urartu ve Roma Uygarlıklarına ilişkin paha biçilmez eserler yer almıştır.

mobil ankara sohbet,mobil ankara chat,ankara söyleşi odaları,ankara söyleşi siteleri,ankara söyleşi,ankara chat,söyleşi,chat,ankara Akyurt sohbet,ankara akyurt chat,ankara ayaş söyleşi,ankara ayaş chat,ankara altındağ sohbet,ankara altındağ chat,ankara bala söyleşi,ankara bala chat,ankara beypazarı sohbet,ankara beypazarı chat,ankara çamlıdere sohbet,ankara çamlıdere chat,ankara çankaya sohbet,ankara çankaya chat,ankara çubuk söyleşi,ankara çubuk chat,ankara elmadağ sohbet,ankara elmadağ chat,ankara etimesgut sohbet,ankara etimesgut chat,ankara evren söyleşi,ankara gölbaşı sohbet,ankara güdül söyleşi,ankara haymana chat,ankara kalecik chat,ankara kazan söyleşi,ankara keçiören söyleşi,ankara kızılcahamam söyleşi,ankara mamak söyleşi,ankara nallıhan söyleşi,ankara polatlı chat,ankara pursaklar sohbet,ankara sincan chat,ankara şereflikoçhisar sohbet,ankara yeni mahalle sohbet,ankara yeni mahalle chat,

gazi üniversitesi söyleşi,ankara üniversitesi söyleşi,orta doğu teknik üniversitesi sohbet,hacettepe üniversitesi sohbet,senedirım beyazıt üniversitesi söyleşi,ankara sosyal bilimler üniversitesi söyleşi,

www.Olips.Org adresimizde mobil söyleşi, mobil muhabbet, mobil chat yapabilir, canlı radyo dinleyebilir,oyun odalarımızda oyun oynayabilirsiniz.Hoş sohbetler diliyoruz

Bir önceki yazımız olan istanbuL Sohbet başlıklı makalemizde bayanlar, bedava ve cep hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*